ANIMAKON 2023: Największe Włoskie Wydarzenie w Polsce!

10-12-2023

W dniach 20-21 października 2023 roku w malowniczym Krakowie, w Hotelu Polonez, odbyła się niezwykła edycja Kongresu Nauczycieli Języka Włoskiego i Pasjonatów Włoch - ANIMAKON 2023! To spotkanie nie tylko zgromadziło entuzjastów włoskiego z całej Polski, ale także dostarczyło niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych i kulturowych.

20 października 2023

Pierwszego dnia kongresu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w fascynujących warsztatach skierowanych głównie do szkół. Ponad 200 uczniów z różnych regionów Polski uczestniczyło w wykładach z elementami warsztatów na temat kultury i sztuki, prowadzonych przez Aleksandrę Krauze-Kołodziej, o kuchni włoskiej, którą przybliżyła Lucia Pascale, oraz o technikach ułatwiających naukę włoskiego, prezentowanych przez Annę Kondraciuk. Nie zabrakło również inspirującej prezentacji o 10 niezwykłych miejscach we Włoszech dla młodych odkrywców, którą poprowadziła Magdalena Ciach-Baklarz z "Italia poza szlakiem".

21 października 2023

Drugi dzień kongresu był poświęcony głównie nauczycielom, którzy mieli okazję uczestniczyć w wykładach przeprowadzonych przez wybitnych prelegentów, takich jak Roberto Tartaglione z La Sapienza, Ilario Cola z Uniwersytetu Łódzkiego, Eleonora Milanese z Alma, Serafina Santoliquido z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aleksandra Krauze-Kołodziej z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Claudia Renda, Karol Kondraciuk z Akademii Anima, Marta Kaliska z Noweli oraz Danuta Indyk z "Polka w Toskanii".

Uczestnicy mieli trudny wybór pomiędzy równoległymi prelekcjami prowadzonymi w dwóch salach, ale dzięki temu mogli dopasować swoje uczestnictwo do swoich zainteresowań. Nie tylko sam program ANIMAKON dostarczył niezapomnianych wrażeń - również przerwy kawowe stały się doskonałą okazją do rozmów i nawiązywania nowych znajomości w gronie pasjonatów Włoch. To niezwykłe wydarzenie zakończyło się sukcesem, a organizatorzy nie mogą się doczekać kolejnych edycji, które zapewne zgromadzą jeszcze większe grono miłośników włoskiej kultury i języka!

Sponsorzy

Sponsorami ANIMAKON były firmy: Ornimi, Nowela, Ettoi, Alma Edizioni, Edilingua, Mercatino, Włoska 9 oraz Draco. Natomiast nagrody ufundowane zostały przez: Ferrero, Austeria oraz Mercatino.com.pl. Patronami honorowymi wydarzenia byli: Miasto Kraków, Zakład Italianistyki UJ oraz Zakład Italianistyki KUL.

Pamiętajcie, że ANIMAKON to nie tylko kongres, to także spotkanie ludzi z pasją i miłością do włoskiego dziedzictwa!

Logo akademiaanima.com
ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas, a z miłą chęcią odpowiemy na wszelkie twoje pytania.


579-645-362
anima@akademiaanima.com
facebook.com/animastrategianauki
instagram.com/anima_paniodwloskiego
Wysyłając do nas wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności.