Jak przestać bać się mówić w języku obcym.

22-10-2021

Wiecie, że głównym celem uczenia się języków obcych jest komunikacja, ale jak się jej nauczyć? To pytanie jest do metodyka. Anna Kondraciuk metodyk i właściciel szkoły Akademia Anima da Wam kilka prostych, ale skutecznych rad. Przeczytajcie poniższy tekst a zobaczycie, że droga do łatwej komunikacji nie jest taka trudna.

Czytaj dalej...

Webinar - Włosi w Polsce - czyli co nam zostawili Włoscy architekci

15-10-2021

Jeżeli nie było Cię z nami na LIVE, to możesz jeszcze raz zobaczyć nagranie. Był to niezwykle merytoryczny wykład. Wiele ciekawostek i niezwykłych historii pokaże Ci, jak bardzo jesteśmy związani z Włochami. Mam nadzieję, że ci się spodoba.

Polacy znali Włochy! część 1

07-10-2021

Zestawienie 10 znanych Polaków we Włoszech

Włoska kultura przybyła do Polski na dobre razem z Boną Sfrozą, księżna Bari i Rosano, małżonką króla Zygmunta Starego. Nazwy niektórych warzyw, np, kalafior (cavolfiore), brokuły (broccoli), kapusta (cavola), pomidor (pomodoro) zawdzięczamy językowi polskiemu. Chociaż w poprzednich stuleciach o programie Erasmus nawet ptaszki jeszcze nie śpiewały, to wielu Polaków wyjeżdżało studiować na uniwersytety włoskie. W okresie Wielkiej Emigracji nasi rodacy wyjeżdżali do Italii. Zdarzało im się to także później.

Przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 znanych z kart historii Polaków, którzy byli znani z Italii. Większość z nich znała także język włoski, oczywiście w takiej formie, w jakiej występował we współczesnych im czasach.

Czytaj dalej...

Jak to jest z tą nauką języka obcego? Co jest ważne, a co można ominąć?

01-10-2021

Chcesz się zacząć uczyć nowego języka obcego, ale nie wiesz od czego zacząć i co jest tak naprawdę ważne aby szybko w miarę płynnie się porozumiewać? Jako osoba dorosła masz już swoje nawyki i przyzwyczajenia i pewnie boisz się, że Twój umysł już nie jest tak chłonny jak wcześniej? Nic się nie martw. Są skuteczne rozwiązania i pomysły na to jak ogarnąć nowy język obcy.

Czytaj dalej...

Zdrowy tryb życia, a nauka języków obcych

31-08-2021

Czy wiedzieliście, że prowadzenie zdrowego stylu życia (fare una vita sana) ma dobry wpływ na naukę języków obcych? Rozpiera nas wtedy energia do nauki i łatwiej znaleźć do niej motywację, ale nie tylko! Polepszają się także nasze zdolności zapamiętywania i koncentracji. Szczególnie ważnym elementem jest odpowiednia ilość snu głębokiego (il sonno profondo).

Czytaj dalej...

Logo akademiaanima.com
ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas, a z miłą chęcią odpowiemy na wszelkie twoje pytania.


579-645-362
anima@akademiaanima.com
facebook.com/animastrategianauki
instagram.com/anima_paniodwloskiego
Wysyłając do nas wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności.