Live z Markiem Zagańczykiem

24-03-2022

16 lutego w Akademii Anima rozmawiałam z Markiem Zagańczykiem, podróżnikiem, pisarzem i wydawcą. Rozmawialiśmy o wyprawach do Włoch, o pisaniu o podróżowaniu i podróżach literackich. O ukojeniu, jakie może nam dać literatura, szczególne ta pełna namysłu, oderwana od tu i teraz,traktująca o obrazach czy budowlach pamiętających splendor dworu Medyceuszy i cichą pracownię Piera della Francesca. Słowem, czysty eskapizm :)

Czytaj dalej...

Słownictwo miłosne

14-02-2022

Wyrażenia, zdania i słowa związane z miłością nie powinny być nikomu obce. Szczególnie osobom, które kochają Włochy :) Dzisiejszy post podzieliłam na trzy części. W pierwszej części przedstawię słownictwo dotyczące podrywu, pierwszej miłości, zakochania. W drugiej części opiszę wyrażenia i słownictwo, które wedłóg mnie jest ważne w każdym związku, a w trzeciej zamieszczam grę i fiszki dla dobrej zabawy i ugruntowania nowej wiedzy. Jeśli macie ochotę dodać kilka słów od siebie dotyczące tematu miłości zapraszam do pozostawiania komentarzy i nie zapomnij udostępnić znajomym :)

Czytaj dalej...

[OBRAZ Z ZAGADKĄ] Leonardo Da Vinci - człowiek renesansu

20-01-2022

Seria „Obraz z zagadką” to seria wpisów na bloga przedstawiająca dzieła wybitnych włoskich malarzy i ich sylwetki. Cechą charakterystyczną tych wpisów jest zwięzłość, ciekawostki i tajemnice ukryte w obrazach.

LEONARDO DA VINCI CZŁOWIEK RENESANSU

Kim byli jego rodzice?
Był leworęczny czy nie?
Czy odkrył to co Kopenik?

Czytaj dalej...

Czy Wenecja dalej nas zachwyca?

05-01-2022

Wenecja – to piękne miasto, które kojarzy nam się z budynkami „pływającymi” na wodzie, gondolami i wąskimi uliczkami. Jednak jaka jest naprawdę? Czy nadal nas zachwyca swoim bogactwem czy budzi w nas uczucia smutku i nostalgii za przemijającym światem?

Zacznijmy jednak od początku. Wenecja, jak wiemy, to miasto położone na 118 wyspach laguny weneckiej, na Morzu Adriatyckim. Wysepki te zostały połączone w jedną za pomocą wielu mostów i kanałów. Cały transport odbywa się drogą wodną lub pieszo. Jedyne miejsca, gdzie można spotkać samochody, to obrzeża miasta, natomiast wjazd autem do centrum jest zabroniony.

Czytaj dalej...

Włoskie święta, LE FESTE DI NATALE IN ITALIA

21-12-2021

15 grudnia odbyło się spotkanie Live na Facebooku wraz z cudowną Lucią z naszej szkoły językowej Akademia Anima. Lucia uczy języka włoskiego naszych najmłodszych podopiecznych. Zapraszam do lektury streszczenia z tego spotkania.

Przypominamy też o kursach językowych dla kobiet 30+, 40+ i 50+ i 60+! Po więcej informacji zapraszamy na stronę Akademii www.akademiaanima.com/italiano . Zachęcamy też do zapisania się na nasz newsletter, aby być z nami na bieżąco.

Czytaj dalej...

Magia Prezentów

10-12-2021

Zbliżają się święta, a co za tym idzie Magia Prezentów! Czy macie już pomysły co kupić swoim bliskim?Czy wiecie jaki prezent chcecie sprawdzić samemu sobie?

Jeśli nie, to śpieszymy z pomocą. Oto lista prezentów, idealnych dla osób pozytywnie zakręconych na punkcie języka włoskiego i naszych pięknych Włoch:

Czytaj dalej...

TOP 3 kanały youtube do nauki języka włoskiego - prowadzone przez Włochów

03-12-2021

Wielu z nas od początku nauki języka obcego słyszy zdanie, że konieczne jest CAŁKOWITE ZANURZENIE W JĘZYKU, aby władać nim w zadowalającym stopniu. Podczas nauki zachęca się studentów do wyjazdu na wymianę Erasmus lub odbycia praktyk za granicą. Jeżeli jest to niemożliwe, zachęca się osoby uczące się do oglądania telewizji, filmów i seriali oraz słuchania muzyki w danym języku. Podczas nauki języka obcego na kursach językowych otrzymujemy rekomendacje co do stron internetowych, radia czy kanałów na Youtube, z których warto korzystać.

Czytaj dalej...

"Z ziemi włoskiej do Polski” - Hymn Polski

11-11-2021

11 listopada

11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju - Święto Niepodległości. To dzień w którym każdy z nas może oddać się refleksji na temat minionych lat i docenić wolność, którą wywalczyli dla nas nasi rodacy.

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego piszemy o tym na blogu Akademii Anima? Otóż nasz hymn narodowy, który odśpiewywany jest między innymi w dniu dzisiejszym, ma pewne powiązania z ukochaną przez nas Italią.

Czytaj dalej...

Polacy znali Włochy! część 2

28-10-2021

Zestawienie 10 znanych Polaków we Włoszech

Włoska kultura przybyła do Polski na dobre razem z Boną Sfrozą, księżna Bari i Rosano, małżonką króla Zygmunta Starego. Nazwy niektórych warzyw, np, kalafior (cavolfiore), brokuły (broccoli), kapusta (cavola), pomidor (pomodoro) zawdzięczamy językowi polskiemu. Chociaż w poprzednich stuleciach o programie Erasmus nawet ptaszki jeszcze nie śpiewały, to wielu Polaków wyjeżdżało studiować na uniwersytety włoskie. W okresie Wielkiej Emigracji nasi rodacy wyjeżdżali do Italii. Zdarzało im się to także później.

Przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 znanych z kart historii Polaków, którzy byli znani z Italii. Większość z nich znała także język włoski, oczywiście w takiej formie, w jakiej występował we współczesnych im czasach.

Czytaj dalej...

Jak przestać bać się mówić w języku obcym.

22-10-2021

Wiecie, że głównym celem uczenia się języków obcych jest komunikacja, ale jak się jej nauczyć? To pytanie jest do metodyka. Anna Kondraciuk metodyk i właściciel szkoły Akademia Anima da Wam kilka prostych, ale skutecznych rad. Przeczytajcie poniższy tekst a zobaczycie, że droga do łatwej komunikacji nie jest taka trudna.

Czytaj dalej...

Logo akademiaanima.com
ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas, a z miłą chęcią odpowiemy na wszelkie twoje pytania.


579-645-362
anima@akademiaanima.com
facebook.com/animastrategianauki
instagram.com/anima_paniodwloskiego
Wysyłając do nas wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności.