Zdrowy tryb życia, a nauka języków obcych

31-08-2021

Czy wiedzieliście, że prowadzenie zdrowego stylu życia (fare una vita sana) ma dobry wpływ na naukę języków obcych? Rozpiera nas wtedy energia do nauki i łatwiej znaleźć do niej motywację, ale nie tylko! Polepszają się także nasze zdolności zapamiętywania i koncentracji. Szczególnie ważnym elementem jest odpowiednia ilość snu głębokiego (il sonno profondo).

Czytaj dalej...

Kawa czy herbata?

08-08-2021

Czyli, czego Polak powinien spróbować we Włoszech.

Włosi słyną z miłości do kawy. Pochłaniają ogromne jej ilości (szacuje się, że jeden Włoch konsumuje 600 filiżanek kawy i cappuccino w ciągu roku) i mają zasady dotyczące jej spożywania i przygotowywania. Mieszkańcy Italii to prawdziwi pasjonaci tego napoju. Jakie są jednak rodzaje kawy i jak je od siebie odróżnić?

Czytaj dalej...

5 blogów podróżniczych

19-07-2021

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Włochy to chętnie wybierany kierunek podróży. Jest to bardzo duży kraj, pełen pięknych i wyjątkowych zakątków. Gdzie najlepiej się wybrać i jak tam dotrzeć? Akademia Anima przedstawia wam 5 blogów podróżniczych, na które warto zajrzeć, planując podróż do Włoch lub do Niemiec.

Czytaj dalej...

Kuchnia sycylijska - 5 top smaków

14-06-2021

Kuchnia sycylijska jest bogata w różnorodne smaki. Znajdziemy w niej wiele dań na bazie owoców morza, w tym alg, charakterystyczne kulki ryżowe (arancini), a także rozkoszne słodkości, takie jak pastiera, casata i cannolo, zrobione z ricotty. A czy wiedzieliściej, w jaki sposób Sycylijczycy jedzą lody? W bułce! Nie, to nie żart. A ten charakterystyczny przysmak nazywają brioche con gelato. To nie jest jednak koniec ciekawych sycylijskich zwyczajów.

Czytaj dalej...

Lekcje online wady i zalety

19-05-2021

Jaka jest przewaga lekcji online od lekcji stacjonarnych w budynku szkoły? Każdy kto chodził na kursy online wie, że to czysta przyjemność, różnorodne materiały, rzetelna nauka i oszczędność czasu i pieniędzy.

Czytaj dalej...

Webinar - Odśwież swój niemiecki na wiosnę.

29-04-2021

Czasowniki rozdzielnie złożone z języka niemieckiego raz a dobrze. Tak, to możliwe. Na spotkaniu LIVE online na naszym fanpage Akademia Anima - strategia nauki języków obcych wyjaśniamy wszelkie wątpliwości, tłumaczymy i ćwiczymy ten materiał gramatyczny z języka niemieckiego. Dodatkowo przygotowaliśmy ćwiczenia online na naszej platformie e-learningowej abyście sami w wolnym czasie mogli je przerobić tutaj link do materiałów ćwiczeń i PDF

POBIERZ MATERIAŁY.

Język niemiecki w naszej szkole językowej to sama przyjemność. Ucz się skutecznie z profesjonalistami w zaciszu swojego domu. Zapraszamy.

Czy warto uczyć się języka włoskiego?

26-03-2021

Cały świat rozmawia po hiszpańsku, angielsku i mandaryńsku, a w języku włoskim rozmawiają tylko we Włoszech, no i trochę w Szwajcarii i Albanii. Jakby tego było mało prawie każdy Włoch mówi trochę po angielsku, więc po co właściwie uczyć się języka włoskiego?

Czytaj dalej...

Webinar - Włoszki, które odmieniły świat.

11-03-2021

Z okazji Dnia kobiet rozmawialiśmy o Włoszkach, które miały wpływ na nasz świat. Było bardzo dużo ciekawych informacji. Ciekawe czy wiecie, że można mieć coś lepszego do roboty niż odebranie oskara. Zpraszamy do nagrania z webinaru.

Jednocześnie dziękujemy firmom, które wsparły naszą akcje i obdarowały uczestników prezentami.

Webinar - Poznaj swój mózg i rozkoszuj się swobodą używania języka obcego

11-02-2021

Co sprawia, że lepiej, szybciej i łatwiej uczysz się języków obcych? Świadomość swoich cech i typu osobowości. Wiedza na temat swoich stylów poznawania świata!

Nawet najlepiej przygotowany program nauczania oraz metody pracy na lekcji nie będą idealne jeśli nie będą umiejętnie przez Ciebie wykorzystane.

Webinar - W 60 min dookoła niemieckiego

02-02-2021

Tym razem zapraszamy was na warsztaty z języka niemieckiego. Będziemy bawić się językiem niemieckim na każdym poziomie, dlatego zapraszamy wszystkich.

Logo akademiaanima.com
ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas, a z miłą chęcią odpowiemy na wszelkie twoje pytania.


579-645-362
anima@akademiaanima.com
facebook.com/animastrategianauki
instagram.com/anima_paniodwloskiego
Wysyłając do nas wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności.